Moestilistika tudengid ​​​​Kadri Vahar ja Jasmin Isabel Kaunismäe kottide valmistamise töötuba ettevalmistamas; Foto: Piret Mägi

Moestilistika tudengid ​Kadri Vahar ja Jasmin Isabel Kaunismäe kottide valmistamise töötuba ettevalmistamas; Foto: Piret Mägi

Moevabrik pakub lastele- ja noortele moe ning käsitööalast huviharidust. Huvikooli idee oli kohe algusest peale kindel. Selles ei olnud kahtlustki, et huvikool saab ettevõtte osaks. Olen esimeselt hariduselt pedagoog ja tahe tulevastele põlvedele oma kogemusi, teadmisi, oskusi jagada tuksub minus edasi. Pean tõdema, et moemaailmas olen alles väike terake. Vaatama sellele leian, et ühendades oskuse juhendada, pedagoogilise vaistu, lisades huvitavaid koostööpartnereid ning vürtsitades kõike suure kirega moe- ja käsitöö vastu,  oleks mul noortele palju pakkuda.

Väikselt alustamine on teadlik valik. Uues noortekeskuses on Moevabrikul stuudio, kus 16. septembril avab uksed Oma Moodi huvikool. Avatud uste päeval tutvume töötoas huvikooli sisuga ja valmistame ägedaid kotte. Kiili Noortekeskuses tegutsedes  oleme oma sihtrühmale kättesaadavad. Väikestes gruppides on võimalik individuaalselt juhendada ja saada tagasisidet igalt õpilaselt. Õppekava on Haridus- ja teadusministeeriumi poolt kinnitatud huvikooli tegevuse alusdokument ja ettevõtja poolt põhjalikult läbimõeldud. Esimesel õppeaastal soovime õppekava läbi katsetada, see on teadlik tegevus ja kooli arengu kestev protsess. Iga õpilase arvamus ja ideed huvikooli toimimisest on olulised. Oma Moodi huvikooli tegevus toimub projekti põhimõttel. Õpilased osalevad oktoobrist maini seitsmes kuni kaheksas moeprojektis, mis on täis loomist, disainimist, tutvumist moetoodetega, käsitööd, fotoshoote, etendusi ja kohtumisi inspireerivate tegijatega.

Teadlikkus, miks me midagi teeme ja kuhu seame sihte, õpioskused, slow fashion mõtteviis ja loovuse toetamine- need sõnad sobivad kõige täpsemalt Oma Moodi huvikooli iseloomustamiseks. Me paneme rõhku väärtuste kujundamisele ja avame õpilastele moe- ja käsitöö vallas karjäärivõimaluste uksed. Õppetegevuse osaks on õppekäigud valdkonna ettevõtetesse ja kohtumised inimestega, kes noori inspireerivad. Selle eesmärgiks on väärtustada loomevalkonna võimalusi tööturul. Kui ambitsioone nii kaugele ei jagu saab noor kaasa oskuse oma tegevust portfooliosse dokumenteerida või oskuslikult sotsiaalmeedias jagada. Ettetvõtjana olen kogenud pildikeele ja taustaloo olulisust oma brändi tutvustamisel. Moeturunduse algteadmised on sissepõimitud huvikooli õppekavasse, et avardada veelgi moemaailmas toimetamise võimalusi.

Kannatamatult tahaks näha Oma Moodi huvikooli õpilasi, pakkuda neile parimat huviharidust ning kasvada koos nendega.  Ideede tulv on meeletu, kuid õnneks on aega neid valida ja realiseerida. Pliiatsid on teritatud, masinad õlitatud, kangad ootavad nobedaid näppe. Huvikoolil on ambitsioonikaid laienemise soove, kuid kõik omal ajal.

Loe Margriti eelmist artiklit SIIN!