Go Away Bird on lahedalt romantiline ja unistuslikult rokkiv Tartu bänd.

Koosluse moodustavad lauljatar Hanna Parman, kitarrist ja taustalaulja Stanislav Bulganin ja klahvpillimängija Dirk Lloyd. Nende loomes on varjamatult olemas post-punk’i tunnetus, dream pop’i kõla ja üheksakümnendate indie-hoiak.

Kuidas te kokku saite?

Kõiges on süüdi Stass ehk Stanislav Bulganin. Tal oli pikemat aega südames teha midagi täpselt niisugust nagu talle meedib ja ta oli leidnud Dirki, kellega nende ideed klappisid, ning Tartust ka muusikaprodutsent Martin Kikase, kellega koostöö sujus. Puudu oli veel laulja. Stass nägi Von Krahli laval punkbändis soleerivat Hannat ning pärast seda saatuslikku kontserti hakkasid asjad vaikselt liikuma.

13383526_10153770862718667_1391677840_oStass tegi Hannale ettepaneku, et ehk võiks viimane laulmist proovida mõnel Stassi demol. Kuna need demod olid aga hoopis teisest ooperist kui see, mida Hanna Krahli laval oli teinud, tundus tüdrukule esialgu, et temaga tehakse nalja. Kui aga Hanna Stassi saadetud lugudele unisena peale ümises, selgus, et tegelikult on esialgu ootamatu žanrimuutus vokaalselt väga sobiv.

Millest te oma põhilised loomingulised impulsid saate?

Kõigest. Raske on välja tuua ühte kindlalt inspiratsiooniallikat.

Mis on teie elu mõjutanud teosed? Muusikapalad või raamatud, filmid …
Kuna meil kõigil on niivõrd erinev taust (Stanislav on Moskvast, Dirk Oregoni osariigist ning Hanna eestlane), siis mõjutused on igaühel väga erinevad. Kuna suure osa muusikast kirjutab Stass, siis on ära tunda tema lemmikbändide maiku, aga kui see segada Dirki sündisaundidega, Kikase ideedega ning Hanna vokaaliga leiab igaüks mõne paralleeli.

Kes on teie kõige üllatavamad fännid?
Hanna jaoks on kindlasti kõige südantliigutavamad väikesed Mari (Stassi tütar) ning Tristan (Dirki poeg), kes veel korralikult rääkida ei oska, aga juba laulavad „Sallyt“ kaasa. Raske on leida midagi siiramat!

13389066_10153770862618667_2052914817_o
Kes teil sõnu kirjutab? Võistlusel „Eesti laul 2016“ jõudsite poolfinaali looga „Sally“. Kes on Sally?
Sõnu kirjutab Stass. Mõnikord, kui Stassil on lüürika kohapealt mõned eriti julged väljaütlemised, keeldub Hanna konservatiivselt nende laulmisest, nii et lõpuks mõjutavad ikkagi kõik seda, millest me laulame. Sally on tüdruk, kes elupõletamisega jõudnud juba päris kaugele. See laul on väga mitmeti mõistetav. Hanna jaoks on see korralekutsuv hoiatus, samal ajal kui poisid näevad seda pigem julgustava sõnumina, et samas vaimus jätkata.

Kust kohast see lahe western touch teie loomingusse tuleb? Lapsepõlvest? Tartust?
Eesti Metsik Lääs, eastcoast of Emajõgi.

Kus te end tulevikus näete? Kas oskate juba umbes aimata, millal teil Jaapani tuur tuleb?
Jaapani tuur on hetkel planeeritud 2018. aasta esimesse poolde. Praegu teeme stuudios tööd, et enda esimene plaat lõpuni viimistleda.

13401434_10153770862763667_228668931_n

 

Fotod: Gabriela Liivamägi

Toimetaja: Erika Renel

erika@yu.ee

YU Magazine on ajakiri inimestest, kes inspireerivad ning suunatud lugejaskonnale, kes soovib olla inspireeritud. Väljaannet saab osta nii müügipunktidest üle Eesti, tellida postiga (üksiknumbri hind 6,50 €) või lugeda hoopis digiversioonis (üksiknumber hinnaga 1,99 €).