Olen Andrianiga kokku puutunud juba mõnda aega tagasi. Imetlen tema osavust, kuidas justkui võluväel ja äratuntavalt inimesed tema käe all paberile jõuavad. Tema ideed on kordumatult ainulaadsed.  Loodan, et see mida loed ja näed inspireerib unistama ja tegutsema julgemalt.

 

Alustame algusest. Sinu nimi, vanus ja millega tegeled?

Minu nimi on Andrian Niinemets ning olen 21-aastane. Hetkel kuulun Selliti meeskonda, mis on esimene müügiagentuur.

 

Millega enda vaba aega sisustad? On seda piisavalt?

Ma püüan olla võimalikult aktiivne, mistõttu on vaba aega pigem vähe ning suure osa sellest suunan ma kunstile. Jätan igapäevaselt aega ka raamatute lugemiseks ning kergeks spordiks, et end vormis hoida. Hea füüsiline vorm võimaldab mul olla efektiivsem ning päevas rohkem ära teha. Kasutan alati enda aega maksimaalselt ära.

 

Kas oled kunsti õppinud või on anne kaasasündinud?

Olen kunstiga tegelenud väga väikesest peale. Nii palju kui ma ennast mäletan, nii palju on ka kunst minu elus olnud. Kunstikoolis ma käinud ei ole, küll aga põhikooli ajal käisin mõnda aega kunstiringis. Üldiselt, kõik mis ma oskan, olen omakäel ise õppinud. Ma pigem ei arva, et mul oleks kaasasündinud anne. Võib-olla olen loomupoolest loominguline inimene ning praegune osavus on saavutatud pikaajalise harjutamise tulemusena.

 

Mis stiilis kunsti Sulle meeldib kõige enam teha ja mida pigem vähem?

Ma arvan, et olen väga mitmekülgne kunstnik. Suures osas ma alles avastan enda stiili ja omapära, kuid kui minu töid vaadata, siis kindlasti jäävad silma pigem realistlikud teosed. Suurema osa oma elust olen joonistanud hariliku pliiatsiga, kuid hiljuti avastasin enda jaoks maalimise ning skulptuuride tegemise. Mulle meeldivad teosed, kus peale vaadates näeb ka kõige tavalisem inimene, et sellise teose tegemiseks on vaja tõelist osavust.

 

Kust ammutad inspiratsiooni uute tööde tegemiseks?

Põhiline inspiratsiooniallikas on Instagram. Jälgin erinevaid kunstnikke üle maailma, kes postitavad väga inspireerivaid töid. Samuti inspireerivad mind erinevad edukad ja huvitavad inimesed nii kunstimaailmast kui ka mujalt.

 

Kes on Sinu suurim iidol? Miks just tema?

Mul ei ole otseselt iidolit. Olen viimasel ajal igapäevaselt jälginud tuntud saadet „Impact Theory“, mille juhiks on Tom Bilyeu. Tema ja tema saated on äärmiselt inspireerivad ja motiveerivad. Need on andnud mulle palju julgust, et teha seda, mis mulle meeldib ning arendada oma oskusi võimalikult palju, et ühel päeval kaugemale jõuda, kui lihtsalt sahtlisse joonistamine.

 

Mis on olnud suurim tellimustöö siiani?

Olen teinud väga palju erinevaid töid tätoveeringute kavanditest seinamaalinguteni. Kõige mahukamateks ja aeganõudvamateks tellimustöödeks on olnud mandala stiilis seinamaaling lõvist ning õlimaal tuntud seriaalist „Breaking bad“. Mõlemad teosed on üleval ka minu Instagrami kontol.

 

Sinu lähema kahe-kolme aasta plaanid?

Kunstivaldkonnas pean oluliseks pidevat enesearengut. Lihvin enda oskuseid igapäevaselt ja õpin tuntud kunstnikke jälgides uusi tehnikaid ja viise, kuidas enda teoseid kvaliteetsemaks muuta. Usun, et edaspidi keskendun rohkem maalimisele. Hetkel mõtlen ning töötan välja viise, kuidas oma teoseid suuremale hulgale inimestele tutvustada.

 

Milline oli Sinu lapsepōlve unistus?

Olin lapsena suur spordisõber ning minu lemmikalaks oli korvpall, mida põhikooli ajal harrastasin isegi rohkem kui kunsti. Seega oli minu suureks sooviks saada professionaalseks korvpalluriks. Õnneks olen suur spordisõber siiani, kuid hetkel on minu suurimaks kireks siiski kunst.

 

Kui saaksid võimaluse reisida maailmas kuhu iganes, siis milline oleks unistuste sihtkoht? Miks?

Ma ei ole oma elu jooksul kuigi palju reisinud, mistõttu ei ole minus veel reisipisikut. Kuna tegin eelmise aasta suvel Ameerikas müügitööd, siis kohtusin väga paljude erinevate huvitavate ja andekate inimestega. Seetõttu sooviksin kindlasti lähiajal jälle Ameerikat külastada. Jälgin ka Instagramis paljusid Ameerikast pärit kunstnikke, mis suurendab veelgi mu soovi sinna tagasi minna.

 

Kas on midagi, mida soovitaksid tänapäeva noortel kindlasti teha?

Soovitan noortel kindlasti raamatuid lugeda. Loen ise eneseabiraamatuid, mis on väga palju avardanud minu silmaringi, suurendanud soovi teha rohkem ning olla parem versioon iseendast. Raamatud mida olen ise lugenud ja mis mulle väga meeldisid ning mis on olnud suureks abiks.

Minu erilised lemmikud ja mida soovitan kõigil lugeda on:  “Born to win” (Zig Ziglar),  “How to Win Friends and Influence people” (Dale Garnegie),   “How to Stop Worrying and Start Living” (Dale Garnegie).

 

Kas Ameerikas saadud müügitöö kogemus aitab ka Sul enda loomingut paremini müüa? Mida soovitad noortele kunstnikele?

Ameerikast saadud müügitulemus tuleb kindlasti kasuks. Arendasin seal eelkõige suhtlemisoskust ning sain ka palju enesekindlust juurde, mis on Eestis olles kindlasti palju kasuks tulnud ning ka kunstis palju kaasa aidanud. Hetkel ma kunsti müügiga väga tegelenud ei olegi. Pigem panen rõhku praegu oma oskuste arendamisele ja püüan ennast tutvustada aina rohkematele inimestele. Lähitulevikus, kui prortfoolios rohkem töid ning ka fänne kogunenud, siis saab rohkem keskenduda ka müügile.

Noortele kunstnikele võib olla soovitakski esialgu näha vaeva oma oskusega. Seda pidevalt arendada ja täiustada. Kui oled piisavalt hea, et inimesed ei saa sinu töödest lihtsalt mööda vaadata, küll siis tulevad ka fännid, kes sinu töid osta sooviksid.

 

Lõpetuseks küsin, kus Sinu tegemistel silma peal saab hoida?

Hetkel on mind ja minu tegemisi võimalik jälgida minu Instagrami kontol, mida näed SIIT