Sel neljapäeval, 6. oktoobril, avatakse EKA Galeriis noorte ehtekunstnike Hanna-Maria Vanaküla, Sofia Halliku, Merlin Meremaa ja Darja Popolitova ühisnäitus “Sümptom”.

Näitus uurib eksistentsiaalseid teemasid nagu elu, surm, hing ja seksuaalsus ning sümptomeid ja patoloogiaid, mida selliste teemadega tegelemine kunstnike psüühikas esile kutsub.

Näitus jääb avatuks 29. oktoobrini.

Graafiline disain: Thnxallatte

Sofia Hallik on innovaatiliste materjalidega töötav ehtekunstnik ning Eesti Kunstiakadeemia doktorant. Tema loomingut iseloomustab sümmeetrilisus, uudne materjalikasutus, digitaalsete tehnoloogiate kasutamine ning monokroomne värvipalett.

Merlin Meremaa õpib Eesti Kunstiakadeemia ehte- ja sepakunsti osakonnas ning on oma loomingut tutvustanud nii Eestis kui välismaal.

Darja Popolitova on ehtekunstnik ja -disainer, külalisõppejõud Eesti Kunstiakadeemias ning muuseumipedagoog Eesti Tarbekunsti- ja Disainimuuseumis. 2015. aastal asutas ta ateljee “Aur” ning oma loomingus uurib Darja Popolitova inimese ja tehnoloogia vahelist dünaamikat. Ta on töid eksponeeritud nii Eestis kui ka välismaal.

Hanna-Maria Vanaküla õpib Eesti Kunstiakadeemia ehte- ja sepakunsti magistrantuuris. Ta on osalenud näitustel nii Eestis kui välismaal.