Akmensrotas

Akmensrotas

Eesti esimene rahvusvaheline ehete ja aksessuaaride mess JaFair toimub juba 30.06 -1.07 Tallinnas, Viru hotellis. Messil osalevad ehtekunstnikud üle Euroopa ning enam kui 12-st riigist.

JaFair on esmakordne ja ainulaadne kogu Baltikumis ja Skandinaavias.”Messi teevad eriliseks ehtekunstnikud, kelle loomingus on ainueksemplarid ja väga julge silmapaistev oma lugu,” tutvustab Kätlin Hallik, kes aitab messi korraldada. Ta lisab: “Oleme parimas mõttes üllatunud, et Euroopa ehtekunstnikud tunnevad meie turu vastu suurt huvi.”

Uhkusega tuuakse välja Karen Lester UK-st, Iris Nijenhuis Hollandist, Amber Leather ja Zigel Leedust. Samuti osalevad võrratud Noormathu Ungarist, Saara Ruskola Soomest, Tipico eigen Art ning Saksamaalt, OnlyWay Lätist, Samber ja Zloty Skorpion Poolast. Kohalikest kunstnikest Hans Kristian Mänd, MJU Disain, Edevuselaat, Estrena by Tatjana Rumjantseva, EKA tudengitest Sigrid Kuusk, Darja Popolitova, Urmas Lüüs, Ljubov Kedrina, Gita Siimpoeg ja teisedki.

“Viimase paari aasta jooksul olen haridusvaldkonnas tähele pannud kasvavat huvi disaini õppimise vastu. Me südameasi on õigeid inimesi omavahel kokku viia ja usun, et mess on inspireeriv platvorm nii kohalikele disainihuvilistele kui professionaalidele ja ka külastajatele,” sõnab Anastassia Kutuzova, messi üks korraldajatest. Messi peakorraldaja on ettevõte Bellor, kellel on üle kümne aasta kogemust messide organiseerimises nii Eestis kui välismaal. Näitamisele tuleb Goldtime’ i ja EKA koostöös loodud ehtenäitus PILK ja näitus KÄEATLAS. Samuti saab näha Eesti illustraatorite ja noorte andekate fotograafide töid. Toimub nii vääriskivide tutvustamise kui pináta töötuba ja esineb särtsakas bänd Around the Sun.

Kodulehel registreerides saad pääsme tasuta SIIN. Mess toimub kell 11.00 -18.00 Tallinnas Viru hotelli konverentsiruumides, Viru väljak 4. Ürituse ja osalejate kohta leiab rohkem infot SIIT. Fotosid osalejate võrratust loomingust ja messi üldvisuaali näeb SIIN.