LilsyVintage

LilsyVintage;  Foto: Kadi Puistaja

Kiirmood niidab meid vähemalt neli korda aastas oma uute trendidega jalust. Riidekapid on rõivakuhja alla mattunud, sest kogu aeg on tarvis juurde soetada midagi uut, mis käiks hooaja moega kaasas. Vaatamata sellele on alternatiive, et mitte mainstreamiga kaasa minna.

Vintidž näitab aega ja kvaliteeti. Sarnase väljendina kasutatakse ka retro aga vintidž on klassikalisem ning ajas hästi säilinud. Vintidž võib olla moestiil, sisustuselemendid, kui ka näiteks head veinid või kogu elustiil. Mind isiklikult köidab kõige enam just ajastumood ning rõivad, mis on kaunid, unikaalsed ning kvaliteetsed. Näiteks 100% puuvillased suvekleidid 1970ndatest või aegumatud siidpluusid 1950ndatest.
Üha rohkem on näha inimesi, kes julgevad erineda „hallist massist“. Taas julgetakse kanda kõrgevärvliga teksapükse ja -seelikuid, üle põlve langevaid naiselike kleite ning nautida võimalust olla isikupärane. Ülivinge on miksida kokku kaasaegse moedisaini rõivaid koos vintidž riietega, sest siis saad olla kindel, et sinu peika ekstüdruk ei ilmu peole samast poest ostetud riietusega nagu sina.

Vintidž ei pea olema midagi sellist, mis paneb sind end vanaemana tundma. See maailm on tohutult suur ja muinasjutuline, kus igaüks endale midagi meelepärast leiab!
Vintage clothing võib olla täna toodetud aga imiteerida konkreetset ajajärku. Need võivad olla autentsed käsitööna valminud rõivad ning firmasiltidega konkreetsel ajajärgul valmistatud originaaltooted. Kõige nauditavam on leida originaalrõivaid, mida on juba kunagi kantud ning millel on oma lugu, sest neid esemeid naljalt kellegi teise seljas ei näe! Näiteks leiad oma vanaema kapist tema noorpõlve seeliku või kleidi mis sulle meeldib ning lisad sinna juurde mõne oma detaili, näiteks vöö või lipsu. Selliselt saab väga lahedaid outfite kokku mõelda!

Käesoleval aastal tegin Instagrami konto LilsyVintage, kus jagan vahvaid fotosid erinevatest vintidž rõivastest. Oma rõõmu ja armastust tuleb ju edasi šeerida!
Ma olen palju mõelnud, et meie, siin ja praegu, saame teha oma ajalugu ning taaskasutus on kindlasti teema, millega peaksime tegelema. Rõivatööstus kasutab tootmises vägagi alatuid võtteid. Töötajad on madalapalgalised või hoopis lapsed, materjalid ebakvaliteetsed ja inimorganismile lausa mürgised. Seega teise ringi riided ja nende tarbimine võiks olla esmavalik. Vintidž rõivad on ökoloogilise jalajälje jätmise puhul kindlasti väga kasulik elustiili osa!

Jäta oma kommentaar kuidas suhtud sina teise ringi rõivastesse!