Märtsis leiab aset järjekordne Tudengijazz ehk Eesti vanim rütmimuusika festival tähistab sel kevadel oma 35. aastat juubelit.

Kontserdid leiavad aset 8.-10. märtsil Tartu Ülikooli kohvikus, Viljandi jazziklubis Jasm ning lõppkontsert toimub Vabal Laval Tallinnas. Sel aastal oli festivalile rekordarv kandideerijaid ning kolmes linnas astub üles koguni 15 erinevat koosseisu.

Tänavu astuvad lavalaudadele sellised värsked koosseisud nagu
Kärtseptsioon, To’Ko, Borka & The Metrics, Raisky Business, Nord Lights, Kristi Raias trio, Loco Motive, Kristiina Päss Blue Gallery, SJS trio ja Jana Kütt Group. Esindatud on nii Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia, Georg Otsa nim Tallinna Muusikakooli, Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemia, Heino Elleri nim Tartu Muusikakool kui ka Saaremaa muusikakooli õpilased.

Tudengijazz 2017 tõotab tulla tõeliselt kirev, inspireeriv ning mitmekülgne. Suure esinejate arvu tõttu saab kuulda palju väga värskeid koosseise, kuid programmist leiab ka publikule juba tuttavamaid jazzmuusikuid. Peep Kallas Trio esimene kontsert möödunud detsembrikuus oli välja müüdud ning koosseis astub üles ka lõppkontserdil Vabal Laval.

Pae kollektiivi kunstiline juht ja helilooja Kirke Karja esines Tudengijazzil esimest korda aastal 2008: “Tudengijazz on väga oluline Eesti noorte jazzmuusikute liitja ning soovin osalejatele julgust ja tahet õppida üksteist tundma!”

Ka sel korral saab andekat jazzpianisti kuulama tulla, sest ta astub üles koguni mitmes koosseisus – nendeks on Lauri Kadalipp Social Jazz, Raimond Mägi trio ning Karl Petti Band.

Olen loova, kuid pisut kärsitu mõttemaailmaga, tahan vahel kõike kiirelt ja parimal moel tehtud saada. Võin tunduda algul veidi tagasihoidlik, aga teisel hetkel väga emotsionaalne. Olen avatud mõtlemisega, lõbus ning mõnikord pisut konservatiivne. Elan mõtte järgi, et kõik juhtub kindlal põhjusel ning oma koha eest siin peab “võitlema”. Mulle meeldib vana raamatu ja keldri lõhn. Naudin rokk-kontserte, hip-hoppi ja reisimist, samas meeldib ka reede õhtul kodus akustilist muusikat kuulata. Vabal ajal tegelen pildistamisega ning vaimustun kergesti uuest fototehnikast. Mulle meeldib tantsida Ladina-Ameerika rütmide taustal, aga ka underground hip-hopi saatel. Vahel ekslen metsas, teinekord suurlinna tänavatel. Armastan head nalja ja seltskonda. Mind inspireerivad põnevad lood elust enesest.